Mükemmeliyetçilik Anketi Raporu


Bu ölçek kişinin ’mükemmeliyetçilik’ seviyesini ölçmektedir. Mükemmeliyetçilik seviyesinin düşük olması bireylerin sahip olması gereken seviyedir. Mükemmeliyetçilik seviyeniz düşük çıkmıştır.Mükemmeliyetçilik seviyesi yüksek olan kişiler, hiçbir şeyin yeterince iyi olduğunu düşünmez, tüm enerjisini mükemmel olmanın peşinde koşarak harcar, hata yapmaktan korkar ve eleştirilere karşı tahammülsüzdürler. Bu yüzden mükemmeliyetçi insanların çoğunda tembellik davranışı gözlemlenir. Çok iyi yapmak için bir işe başlamakta gecikir.
Bu ölçek sonucunda mükemmeliyetçilik seviyeniz düşük çıkmıştır. Ebeveynlerde var olması istenen seviyedir. Mükemmeliyetçilik seviyesi düşük olan kişiler, hata yapmaktan korkmayan ve onlardan ders çıkaran, kusursuzluğa değil iyiye ulaşmak için çaba gösteren kişilerdir. Bu tarz ebeveynler çocuklarına özerklik alanı tanır dünyayı keşfederken hata yapmalarını ve hatalarından ders almalarını destekler. Mükemmeliyetçi ebeveynler çocuklarını yargılar, onların iş yağış keline müdahale eder ve yüksek beklentileri vardır. Bu çocuklar da ya çok hırslı olur ya da tembel.
Mükemmeliyetçilik kavramında bir adım daha ileriye gitmek için, ‘‘Mükemmeliyetçilik’’ videolarımızı izleyebilirsiniz ve makalelerimiz okuyabilirsiniz.

ParentWiser © 2020. Tüm hakkı saklıdır.